Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
 Twardoch - kompleksowe usługi doradztwa podatkowego i księgowego.

Jednolity Plik Kontrolny w Katowicach

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy kolejne szkolenie w zakresie jednolitego pliku kontrolnego. Podczas szkolenia zaprezentiwlaiśmy stanowiska MF w zakresie JPK oraz praktyczne trudności z ich wdrożeniem, jak np. ewidecja faktur zakupowych w strukturze JPK "Faktura VAT", różnic między strukturami JPK w zakresie ewidencjonowania nabycia towarów na poziomie struktury JPK "Magazyn" oraz "Ewidencja zakupu" i "Księgi rachunkowe"

Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych od 2016 i 2017

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy szkolenie w zakresie zmian w podatku dochodowym od osób prawnych w 2016 r. oraz planowanych zmian w roku 2017 r. Podczas szkolenia omówiliśmy kwestie związane ze zmianymi w dokumentacji cen transferowych między podmiotami powiązanymi, możliwościami związanymmi z zastosowaniem klauzuli dotyczącej obejścia przepisów prawa podatkowego przy restrukturyzacjach prowadzonych przez podatników. Podczas szkolenia szeroko omówiono możliwości związane z przeksztalceniem spółki kapitałowej bez koniecznosci opodatkowania zysków spółki kapitałowej, w tym podzielonych i niepodzielonych. 

Szkolenie w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy szkolenie w zakresie zmian w Ordynacji podatkowej od 1 lipca 2016 r. Szkolenie było ukierunkowane na zmiany w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Podczas szkolenia omówiliśmy struktury JPK wraz z problemami praktycznymi związanymi z wysłaniem danych. 

Zmiany w zakresie CIT - 2016 oraz JPK

W dniu dzisiejszym doradca podatkowy naszej kanacelarii przeprowadził szkolenie w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Podczas szkolenia omówiono aspekty podatkowe związane z Jednolitym Plikiem Kontrolnym, w tym pojęcie prowadzenia ksiąg podatkowych przy użyciu programu komputerowego. Jednocześnie podczas szkolenia omówiono kwestie zwiazane z aportami i restrukturyzacją prowadzonej działalności gospodarczej. Przedstawiono również zmiany w ustawie o CIT w szczególności w zakresie cen transferowych, braku konieczności uregulowania poniesionych wydatków. 

Podatek VAT i JPK

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy szkolenie w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz implikacji w podatku VAT. Podczas szkolenia równeż omówiono bieżace kwestie zwiazane z podatkiem VAT a także zmiany w tym podatku wprowadzone na podstawie tzw. "pakietu paliwowego". 

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktualności

Aktualnie realizowane projekty i nasze publikacje

Previous Next
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Fastlan.pl
projektowanie stron Bydgoszcz
projektowanie stron Wrocław